اخبار یکتا فرش

سجاده بهترین سوغات حج از مکه و مدینه برای حجاج

عکس پیش فرض

سجاده مخمل ابریشم بهترین گزینه برای سوغات حجاج از مکه و مدینه می باشد مخصوصا سجاده های کعبه دار

بهترین سوغات سفر حج تمتع و عمره چیست؟

از قدیم بین ایرانیان رسم بوده است که پس از زیارت و سفر زیارتی و حج برای نزدیکان و بستگان خود و خانواده و آشنایان سوغات تهیه می کردند و تا به این هنگام هم این رسم ادامه داشته است.

بیشتر سوغات ها هدیه هایی ساده مانند تسبیح ، ساعت مچی ، عطر و ادکلن و … بوده است که البته امروزه متاسفانه برخی از حجاج بخش زیادی از زمان خود صرف خرید سوغاتی های متنوع می کنند که هم باعث بیرون رفتن از حالت معنوی زیارت و حج می شوند و هم از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست.

بدون شک بهترین و مهمترین سوغاتی که می توان از سفر حج و مکه آورد سجاده های مخمل کعبه دار می باشد. در یک سفر زیارتی مناسبترین سوغات یک سوغات مقدس و معنوی ست که سجاده شاخص ترین آن است.

سجاده مخمل جانماز

جهت مشاوره و خرید می توانید با با شماره ۰۹۱۳۸۵۰۴۰۷۲ (نفیسی، مدیر فروش) و یا از طریق واتس آپ و یا آی دی تلگرام @nafisi_mehdi تماس بگیرید.

نمونه های دیگر سجاده نیز موجود می باشد مانند سجاده مخمل ترک و سجاده قالیچه لاتکس و … که در آخر همین مطلب می توانید نمونه های آم را مشاهده کنید و یا به شماره بالا در شبکه های اجتماعی پیام دهید و نمونه های دیگر آن ها را ببینید.

زائران سوغات حج را قبل از تشرف خرید کنند

مسئله مهمی که وجود دارد و پس از سالها فرهنگ سازی این امر مثبت به ثمر نشسته است مسئله خرید سوغات حجاج از عربستان و بازارگردی می باشد. گزارشها حاکی از کاهش شدید خرید سوغات از عربستان می باشد. سالهای قبل همیشه ایران به خاطر خرید سوغات حجاج مجبور بود چندین هواپیما باربری برای حمل سوغات ایرانی از عربستان به ایران کرایه کند که این امر در سالهای اخیر دیگر انجام نشده و حتی به حدی بوده است که ظرفیت باری هواپیماهای مسافربری هم تکمیل نمی شود واین یک خبر بسیار خوشحال کننده ای هست.

خرید سوغات از ایران قبل از تشرف به حج مسئله بسیار مهمی ست که در حال حاضر حجاج انجام می دهند که جنبه های مثبت فراوانی دارد که مهمترین آن این می باشد که در سفر زیارتی و معنوی حج کمتر به مسائل حاشیه پرداخته می شود و زمان بیشتری برای انجام اعمال معنوی دارند اعمالی که شاید دیگر در هیچ زمان دیگری نصیبشان نشود.

از جنبه های مثبت دیگر آن مسئله اقتصادی می باشد که دیگر این همه ارز از کشور خارج نمی شود و کمک به رونق تولید می باشد و جالب قضیه آنجایی ست که برخی از سوغاتی که حجاج از عربستان به ایران می آورند تولید داخل هست اما حجاج با قیمت دو برابر از عربستان خرید می کنند و دوباره به ایران بر می گردانند و این در حالی ست که می توانند همان کالا را از همین جا و با نصف قیمت خرید کنند از جمله آن همین سجاده های سوغات حج می باشد که تولید داخل هست و دقیقا همین نمونه ها در بازار عربستان جهت سوغات عرضه می شود.
سوغاتی از مکه چی بیارم ، راهنمای خرید سوغات در سفر حج

نکته مهمی که زائران عزیز باید در نظر داشته باشند به علت کاهش ارزش پول کشورمان و عرضه کالاهای بی کیفیت چینی در بازار عربستان دیگر خرید سوغات از عربستان برای زائران گرمی به صرفه نمی باشد.

باز هم اگر برخی از زائران گرامی قصد تهیه برخی اقلام سوغات از عربستان را دارند حتما با مدیران کاروانها در مورد خرید هر کدام سوال شود. مثلا بهترین مکان برای خرید پارچه کجا می باشد و … و یا اینکه خرید وسایل الکتریکی و برقی (مثل موبايل، دوربين، ساعت، لپ‌تاپ و …) به خاطر معتبر نبودن گارانتی آنها در ایران و احتمال سوختگی و خرابی آنها اصلا توصیه نمی شود.

جهت خرید لباس هم اکثر زائران در خرید سایز مناسب اشتباه می کنند و سوغات برای فرد مورد نظر مناسب نمی باشد.

اما تنها سوغات معنوی این سفر زیارتی می تواند سجاده و تسبیح باشد که هم برای سالها می توان از آن استفاده نمود و هم یک سوغات سفر زیارتی محسوب می شود.

در ادامه تصاویر انواع سجاده های سوغات مکه را مشاهده می نمایید که دقیقا همان نمونه هایی ست در بازار مکه و مدینه مشاهده خواهید نمود که تولید داخلی ست و با نصف قیمت از همین جا می توانید خرید کنید.

جهت مشاوره و خرید می توانید با با شماره ۰۹۱۳۸۵۰۴۰۷۲ (نفیسی) و یا از طریق واتس آپ و یا آی دی تلگرام @nafisi_mehdi تماس بگیرید.

انواع سجاده های شانل ابریشم (مخمل ابریشم) که بیشترین خرید سوغات از سفر حج می باشد:

[av_masonry_gallery ids=’8378,8380,8382,8381,8383,8384,8379,8377,8376,8375,8374,8373,8372′ items=’24’ columns=’flexible’ paginate=’pagination’ size=’flex’ orientation=” gap=’large’ overlay_fx=” animation=” container_links=’active’ id=” caption_elements=’none’ caption_styling=” caption_display=’always’ color=” custom_bg=” av-medium-columns=” av-small-columns=” av-mini-columns=” av_uid=’av-837pub’]

انواع سجاده های مخمل:

[av_masonry_gallery ids=’8404,8403,8400,8402,8401,8399,8398,8397′ items=’24’ columns=’flexible’ paginate=’pagination’ size=’flex’ orientation=” gap=’large’ overlay_fx=” animation=” container_links=’active’ id=” caption_elements=’none’ caption_styling=” caption_display=’always’ color=” custom_bg=” av-medium-columns=” av-small-columns=” av-mini-columns=” av_uid=’av-5acgj7′]

انواع سجاده های مخمل تراکم بالا با نخ براق:

[av_masonry_gallery ids=’8423,8422,8421,8424,8425,8245,8244,8242,8241,8240,8239,8238,8237′ items=’24’ columns=’flexible’ paginate=’pagination’ size=’flex’ orientation=” gap=’large’ overlay_fx=” animation=” container_links=’active’ id=” caption_elements=’none’ caption_styling=” caption_display=’always’ color=” custom_bg=” av-medium-columns=” av-small-columns=” av-mini-columns=” av_uid=’av-4589hv’]

انواع سجاده های قالیچه ای پشت نمد لاتکس:

[av_masonry_gallery ids=’8384,8392,8391,8385,8387,8389,8390,8388′ items=’24’ columns=’flexible’ paginate=’pagination’ size=’flex’ orientation=” gap=’large’ overlay_fx=” animation=” container_links=’active’ id=” caption_elements=’none’ caption_styling=” caption_display=’always’ color=” custom_bg=” av-medium-columns=” av-small-columns=” av-mini-columns=” av_uid=’av-24s8lv’]

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09138504072 (نفیسی) تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.