فروش عمده گلیم ماشینی

صفحه اختصاصی فروش عمده گلیم کارخانه گلیم کویر یزد که در کاشان اصفهان و تهران نیز فعال می باشد و پخش عمده گلیم تهران را نیز انجام می دهد. صادرات به بازارهای خارجی از جمله عراق نیز در برنامه کاری خود دارد.

این واحد تولیدی تمام سعی خود را میکند که گلیم هایی را تولید کنند که ویژگی بارز ظاهری آن بدون پرز باشد. در گلیم فرش شما اثری از نخ خاب نمی بینید و در هم تنیدن نخ های تار و پود با یکدیگر باعث میشود که کف پوشی ایجاد شود اما متفاوت تر از فرش و قالی.

کارخانه گلیم کویر تولید تمامی ابعاد و سایزهای گلیم تا عرض 4 متر را بافت می کند. از جمله سایزهایی که بافت می شود می توان به 12 متری، 9 متری، 6 متری، 4 متری، انواع کناره ها در عرض ها مختلف، پادری و … اشاره نمود.

گلیم های بافته شده در این کارخانه گلیم 6 رنگ 320 شانه با تراکم 600 می باشد که با کیفیت ترین گلیم تولیدی بازار می باشد. و شرکت تمام تلاش خود را کرده است که قیمت فروش عمده گلیم فرش را به پایینترین حد ممکن برسد اما کیفیت کالاهای تولیدی ما همچنان حرف اول را می زند.

 

«جهت خرید عمده گلیم ماشینی با شماره های 09133515813 آقای مجید زاده و 09138504072 آقای نفیسی تماس بگیرید یا به هر کدوم از این شماره ها در واتس آپ و تلگرام پیام بگذارید.»

همچنین می توانید در کانال تلگرامی کارخانه گلیم کویر عضو شوید و طرح های تولیدی را مشاهده کنید: لینک کانال گلیم ماشینی کلیک کنید.

 

الیاف هایی با داشتن رنگ های متفاوت، باعث تولید گلیم فرش های رنگارنگ میشوند که میتوان با پخش عمده گلیم های رنگارنگ مشتریان بیشتری را جذب کرد.

در فروشگاه ها و مراکز خرید، فروش عمده گلیم به صورت متری انجام می شود. این نوع فروش بسیار به صرفه و عالی میباشد چون گلیم فرش های ماشینی متری، برای پهن کردن در راهرو، راه پله و کناره ها و غیره انتخاب مناسبی هستند.

فروش عمده گلیم فرش

انواع گلیم جاجیم ماشینی

گلیم جاجیمی ماشینی بر اساس کاربردهایی به دسته های متفاوت تقسیم میشوند مانند:

 • گلیم راه پله یا راهرو، گلیم کناره یا رولی و گلی متر که معمولا فروش عمده گلیم زیادتر است.
 • گلیم استاندارد یا سایز بندی شده: این نوع گلیم ها مانند فرش های ماشینی در ابعادی که از پیش تعیین شده تولید میشوند. مانند ابعاد 12 متری، 9 متری، 6 متری و گلیم 4 متری.
 • گلیم پادری و روپشتی که این نوع گلیم در سایز 80*50 تولید میشود و معمولا جلوی درب ورودی، جلوی درب سرویس بهداشتی، جلوی ظرفشویی و آشپزخانه استفاده میشود.

فروش عمده گلیم ها در بسته بندی های متفاوت بر اساس طرح و رنگ میباشد. گلیم فرش های ماشینی معمولا در 8 رنگ زمینه اصلی و به صورت 6 رنگ یافت میشود. این نوع گلیم ها عموما طرح های خلوت و نگاره های درشت دارند برای همین داشتن 6 یا 8 رنگ در زمینه، امتیازی ویژه محسوب میشود و میتوانداین نوع گلیم فرش های ماشینیرا جزو پرفروشها کند.

گلیم فرش ها مانند فرش در کشورهای دیگر با نام های متفاوتی بافته میشود مانند: در افغانستان با نام گیلیم، در اوکراین با نام بداس، در قفقاز با نام لیاط، در سوریه و لبنان با نام چلیم، در رومانی با نام گلیم و این محصول در کشورهای ترکیه و لهستان و عربستان هم می توان با نام های دیگر تهیه کرد. 

همانطور که گفته شد گلیم در بعضی از کشورهای دنیا هم تولید میشود اما هیچ کدام به پای کیفیت خوب و مرغوب گلیم های ایرانی و گلیم یزد نمیرسد.

فروش عمده گلیم یا هر کالایی در درجه اول ما را به این فکر می اندازد که جنس بسیار ارزان و نامرغوب است اما هر خریدی الزاما نامرغوب نیست. معمولا در بازار خرید و فروش عمده گلیم و یا فرش و قالی به مبادلاتی میگویند که در آن تعداد زیادی یا متراژ بالا مورد قرارداد باشد و قیمت عمده هم به صورت همکاری و قیمت صادراتی تعیین می شود.

تولیدکنندگان به افرادی که مستقیم از خوده کارخانه فرش یا گلیم فرش ماشینی خریداری میکنند، تخفیف ویژه داده و مشتریان میتوانند خریدی به قیمت عمده داشته باشند.

قیمت فروش عمده گلیم فرش

فروش عمده گلیم فرش متری یا ماشینی

گلیم فرش های ماشینی کناره یا متری در اندازه های متفاوت از بسیار کم تا بسیار زیاد میباشد. فروش عمده گلیم فرش های ماشینی با عرض های نیم متر تا 4 متر وجود دارد. معمولا بیشتر مردم فرش هایی با عرض 1.5 متر خریداری میکنند.

تنوع طرح بسیار بالا و زیادی دارد و از آنجایی که در مکان های بسیار شلوغ پهن میشود باید مراقب تمیز بودن آن هم باشید. کارخانه گلیم کویر یزد و کاشان این گلیم ها را در رنگ های تیره هم تولید کرده است تا به راحتی در تمامی مکانها امکان انتخاب و استفاده داشته باشید.

فروش عمده گلیم فرش های ماشینی در بسیاری از کارخانجات در حال تولید است. و شما میتوانید حتی به صورت اینترنتی هم این کالا را خریداری کنید. راحت ترین راه برای خرید گلیم باکیفیت و قیمت مناسب شرکت گلیم کویر یزد می باشد. اطلاعات لازم در زیر آمده است:

«جهت خرید عمده گلیم ماشینی با شماره های 09133515813 آقای مجید زاده و 09138504072 آقای نفیسی تماس بگیرید یا به هر کدوم از این شماره ها در واتس آپ و تلگرام پیام بگذارید.»

همچنین می توانید در کانال تلگرامی کارخانه گلیم کویر عضو شوید و طرح های تولیدی را مشاهده کنید: لینک کانال گلیم ماشینی کلیک کنید.

در زمان های قدیم مردم برای این که در منزل خود کف زمین را گرم تر نگه دارند از شاخ و برگ درختان و بعدها از پوست حیوانات استفاده میکردند تا بتوانند خانه را گرم و به دور از حشرات نگه دارند. سالها گذشت و انسان توانست با استفاده از پشم بلند حیوانات ساده ترین کف پوش را بسازد و در مقابل تغییرات آب و هوا، نفوذ آلودگی و … از خود محافظت نماید.

کارخانه گلیم کاشان

تولید و فروش عمده گلیم فرش در کارخانجات

در بازارها انواع و اقسام فرش ها را دارند اما هیچ کدام نتوانستند جای گلیم فرش را بگیرند. فروش عمده گلیم با تنوع و قیمت بسیار خوب و با کیفیت توانسته  مورد استقبال بیشتر مردم قرار گرفته است.

پس از ورود فرش های فانتزی، نقشه و نگاره هایی که روی گلیم فرش ها بافته میشد نسبت به قبل متفاوت شده و با طرح و نگاره های فانتزی و مدرن همگام گشت که این موضوع باعث شد تنوع بیشتری را گلیم فرش ها داشته باشند و مخاطب بسیاری را پیدا کند.

خاصیت مهم گلیم فرش ها، اندازه دلخواه آن است. در بسیاری از موارد ما در منزل فرش هایی را میخواهیم که بر اساس جا و اندازه مکانمان باشد اما اکثر کارخانجات با دستگاه هایی ک دارند اندازه ی مخصوصی را برش میزنند. اما گلیم فرش ها در هر سایزی که بخواهیم تولید میشود و با فروش عمده گلیم در هر سایزی مردم راضی هستند. دستگاه تولید گلیم این شرکت تا عرض 4 متر را پشتیبانی و بافت می کند که تاثیر زیادی در سرعت بافت نیز دارد.

گلیم فرش ها از استحکام بالایی برخوردارند برای همین شما میتوانید دائم آن را بشویید یا جارو بزنید و همچنین به دلیل نداشتن نخ خاب و عدم نرمی و لطافت برای اتاق خواب کودکان مناسب نیست. زیرا فرش اتاق کودکان باید بسیار نرم و لطیف باشد.

فروش عمده گلیم تهران

صفات گلیم فرش

یکی از صفات مهم و بی نظیر این نوع محصول، تعداد شانه و تراکم آن می باشد که دارای 320 و ششصد گره در یک متر مربع از گلیم میباشد و باعث میشود که محصول متراکم شود. فروش عمده گلیم از این نوع محصول را آسان و پرفروش نموده است.

الیافی را که در گلیم فرش استفاده کرده اند باعث استحکام و مقاومت بالای آن در برابر بید گرفتگی و نور خورشید شده است. بافت این گلیم با الیاف سبک و ارزان پلی پروپیلن ساخته شده و همین موجب خاصیت ضد حساسیت و بدون پرزدهی میباشد.

مواد اولیه ای که برای درست کردن این محصول استفاده میشود بسیار میتوان در بازار یافت کرد و همین باعث ارزان بودن قیمت این محصول میشود. گلیم فرش دارای خوابی کوتاه است و به همین دلیل نفوذ آلودگی به آن غیر ممکن است. این محصول در سایزهای متفاوت برای مکان های مختلف تولید میشود.

برخی از اماکن ها مانند مکانهای مذهبی، اداره جات، سالن های کنفرانس، سالن های تئاتر و همایشو هتلها و… برای اینکه کف فضای سالن را که بسیار بزرگ میباشد را بپوشانند باید گلیم فرش های رولی یا کناره را استفاده کنند. این نوع مبادلات هم فروش عمده گلیم فرش ماشینی محسوب می شود و پون در میزان بالا انجام میشود به قیمت عمده نیز مبادله خواهد شد.

کارخانه گلیم فرش کاشان

سایزهای گلیم فرش

 • گلیم فرش 6 متری
 • گلیم فرش 9 متری
 • گلیم فرش 12 متری
 • گلیم فرش 4 متری
 • گلیم فرش پادری

این نوع محصول در مکانها و فرهنگ های مختلف استفاده های متفاوتی هم دارد. گلیم با کمی تغییرات میتواند برای عشایران، غیر از فرش کاربردهای دیگری داشته باشد مانند: نمکدان، جل اسب، نوار چادر و…. و در آخر کارخانجات با فروش عمده گلیم با قیمت ارزان مشتریان بسیاری را جذب میکند.

در آسیای مرکزی، شرق اروپا و شمال آفریقا هر جا که پرورش بز و گوسفند و شتر رواج داشته و مردمان آن در بافت فرش تخصص داشته اند گلیم بافته اند و تولید کنندگانشان با فروش عمده گلیم توانسته اند فروش را بالا ببرند در کشورهایشان.

در ادبیات فارسی معمولا گلیم با زیلو یا جاجیم و … به یک معنی به کار میروند ولی گلیم فرشی است که از بافتن پود بر تارهایی که بر دار افراشته تنیده شده است بافته میشود و از دستگاه کمکی مانند ماسوره و … استفاده نمیشود که این مورد تفاوت گلیم با زیلو یا جاجیم و انواع دیگر ذکر شده در ادبیات می باشد.

اگر علاقه مند هستید بیشتر در مورد گلیم های سنتی بدانید رنگ های استفاده شده در گلیم سنتی گیاهی هستند. گاهی این گلیم ها را که بخواهند جلوه بیشتری دهند و از کهنه شدن آن جلوگیری کنند آن را با چای و پوست گردو شستشو میدهند.

انواعی گلیم وجود دارد که با توجه به منطقه جغرافیایی، محصولات متفاوتی را تولید میکنند.

خرید و فروش عمده گلیم فرش

انواع گلیم

 • گلیم ایل شاهسون
 • گلیم لری
 • گلیم هرسین
 • گلیم بلوچ
 • گلیم خمسه

طرح خطی، طرح شاملو، طرح شیرکی پیچ، طرح سفره کردی، طرح کف ساده، طرح راه راه و طرح خشتی جزء طرح های مشهور گلیم میباشد که تولیدکنندگان فروش عمده گلیم نهایت سعی خود را کرده اند تا بتوانند طرح های متفاوتی را در اختیار مشتریان قرار دهند.

از گذشته نخ ها به وسیله مواد رنگرزی ، به رنگ های متنوع تبدیل می شدند و از آن برای تهیه انواع گلیم های سنتی و با کیفیت استفاده می کردند. حالا سوال پیش می آید که این موادهای رنگرزی از کجا تهیه می شود؟ مواد های رنگرزی معمولا از منابع معدنی و گیاهی ساخته می شوند.

عموما نخ های تار که از پشم حیوانات تهیه می شود را رنگرزی میکنند که در بافت گلیم با ترکیب این نخ های رنگرزی شده تنوع طرح ها حاصل می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.